Kuchnia filmowa

Tłusty Czwartek – zestawienie pączków w filmach i serialach

4 February 2016

Jak już pisałam w ostatnim wpisie – amerykańskie pączki są synonimem policjanta. Pączki polskie kojarzą mi się właściwie z niczym konkretnym. No może tylko ze specyficznym zapachem w cukierni, dżemem, którego kiedyś bardzo nie lubiłam i palcami lepiącymi się od lukru.

Nie wiem czy to czary, magia, tajemnicze receptury, mój spaczony gust pączkowy czy to po prostu spulchniacze i różne niezdrowe dodatki, ale pączki domowe nigdy nie smakują mi tak bardzo jak te z cukierni. Też tak macie? Na całe szczęście nie pozwalam sobie na takie odstępstwa w ciągu roku i przysięgam, że staram się jeść pączki tylko w tłusty czwartek. Poważnie, bardzo się staram.

Tylko czasami te pączki z jabłuszkiem patrzą na mnie swoimi lukrowanymi oczkami, gdy stoję w kolejce w piekarni po pyszny chleb z liściem chrzanu. A raczej, gdy stałam, bo chleba nie jadłam już od miesiąca. Widzicie jak dobrze? Wystarczyło pozbyć się chleba, żeby pączkowa pokusa była mniejsza.

No ale przejdę już do meritum pączkowego wpisu. Kochacie donuty? Ja też. Donut, pączek, czy beignet – wszystko mi jedno. Chociaż najbardziej lubię donuty. Są najpiękniejsze. Dlatego też postanowiłam już darować sobie kolejny przepis na pączki i stworzyć zestawienie pączków w filmach i serialach. Donut worry, od tego się nie tyje.

Przyjaciele

Ten cytat, to moje motto. Round food for every mood. Dlatego tak kocham bajgle i donuty. Chandler też jest spoko.

565916c8139a99374b5782787ed252cc

Rockefeller Plaza 30

To właśnie będę ja za kilkanaście lat.

0af5bc4ad38261a6a73ad5f81eabf4be

Księżniczka i żaba

To są właśnie słynne “beignets”, czyli coś w rodzaju pączków o nieokreślonym kształcie. Pojawiają się też w filmie “Chef”.

enhanced-10127-1434491658-1

Dexter

Jeśli oglądaliście Dextera, to z pewnością pamiętacie, że kupowanie pączków było rutyną Dextera. Dla batisty bear claw (czyli u nas grzebienie), dla Masuki lemon custard. Jednak najlepszy był tekst Dextera, gdy widział puste pudełko po pączkach – just like me, empty inside. 

MasukaS7flashback

Simpsonowie

Tego to nawet nie muszę tłumaczyć. Postać filmowo serialowa najbardziej kojarzona z donutami.

big_1439899165_image

Boogie Nights

W tym filmie pączki pojawiają się w scenie napadu, niestety nie kończy się on dobrze.

boogie-nights-donut-shop

Dzień Świstaka

Film i zarazem święto, które obchodzone jest w USA na początku lutego.

cc188a62d3961b5298ac0d02c7e2391b896f4de1

Sabrina, nastoletnia czarownica

Serial z mojego dzieciństwa. Zawsze chciałam zostać prawdziwą czarownicą, a niestety mogę się jedynie tytułować pączkową-wannabe-księżniczką.

Christmas Salem Sabrina the Teenage Witch donuts hat

Full Metal Jacket

Jedna z najbardziej popularnych pączkowych scen.

maxresdefault (1)

Iron Man

Tu pojawia się najbardziej znana filmowa “pączkarnia”, czyli Randy’s Donuts.

IronMan2-9

Twin Peaks

Jak już pisałam w tym wpisie, Twin Peaks to nie tylko wiśniowe ciasto, ale przede wszystkim mocna czarna kawa i pączki.

twin-peaks-donuts-banner

Na fali

Polecam obejrzeć, bo są ku temu trzy powody: młody Keanu Reeves, młody Patrick Swayze oraz pączki. Chociaż to taki klasyk, że na pewno każdy z Was to oglądał kiedyś tam na polsacie czy innym tv4.

Point Break

Czarna lista

Tutaj mamy gratkę – w serialu pojawiają się pączki z warszawskim motywem, a dokładnie w serialowej rzeczywistości, oddział banku finansujący większą część przestępczego świata znajdował się właśnie w Warszawie.

the-blacklist-donut

Świat Wayne’a

Tytułowy Wayne, dzięki swojej kreatywności tworzy z pączków człowieka. Nigdy tego nie róbcie, nie wolno bawić się jedzeniem.

waynes-world-donut-man

The Killing

Niestety zupełnie nie mogłam sobie przypomnieć, w którym odcinku pojawiły się pączki, ale pamiętam, że były na pewno, gdy tata Rosie odwoził chłopców do szkoły. Powiedział po polsku “pączki”. Nie mam kadru, dlatego wstawiam ten z gołąbkami 😉

tumblr_ml2tdjGSkc1sn7hdzo1_1280

Smacznego tłustego czwartku!

 

You Might Also Like