Muszę się Wam do czegoś przyznać. Podejrzewam, że część z Was wie o co chodzi, ale muszę to powiedzieć otwarcie. Oszukałam Was. Nie było to złe kłamstwo. To było oszustwo w dobrej sprawie.

Untitled design (39)

Kilka dni temu napisałam Was o filmie “Jutro było wczoraj”. Ten film nie istnieje. Nigdy nie powstał, nigdy nie pojawi się na ekranach kin. Jednak historia, której dotyczył film jest prawdziwa. Tak jak cztery pozostałe scenariusze filmów, które powstały specjalnie w związku z akcją Szlachetnej Paczki.

12295312_10153663146078614_7374154672858605740_n

Wolałabym, żeby była to tylko fikcja, żeby taki scenariusz nigdy się nie wydarzył, ale to właśnie historie tysięcy ludzi mogłyby być scenariuszami dramatycznych filmów. Przeczytaj raport o biedzie, który powstał z relacji wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Znajdziecie tam setki takich historii, ale przede wszystkim powodów, aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce i pomóc najbardziej potrzebującym.

WPŁAĆ PIENIĄDZE (2)

Untitled design (42)

Jak można pomóc?

WPŁAĆ PIENIĄDZE (1)

Wybierz rodzinę, której zdecydujesz się pomóc i zorganizuj zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Nie musisz tego robić samodzielnie. Możesz zaangażować przyjaciół, rodzinę, kolegów z pracy czy sąsiadów. Razem macie duże szanse na pomoc potrzebującym rodzinom, których potrzeby naprawdę nie są wygórowane. Często chodzi o podstawowe rzeczy takie jak odzież, obuwie, żywność.

WPŁAĆ PIENIĄDZE

Jeśli nie możesz lub nie chcesz angażować się w tak aktywny sposób jak zbiórka rzeczy, możesz po prostu wpłacić dowolną kwotę. Pieniądze są równie potrzebne jak wszystkie materialne rzeczy. I naprawdę nie muszą być to ogromne kwoty. Liczy się gest i chęć pomocy.

Pamiętaj, że nawet najmniejszy gest ma bardzo duże znaczenie dla potrzebującego człowieka. Jeśli zastanawiasz się, masz wątpliwości lub myślisz sobie “przecież ja niewiele mogę”, to porzuć takie myślenie. Małe kroki, małe gesty – wszystko się liczy. Nieważne czy to jedna złotówka, jedna para butów, czy jedna tabliczka czekolady.