Szukasz przepisu na śmierć? Nie widzisz dla siebie rozwiązania i chcesz zakończyć swoje życie? Najlepiej szybko i bezboleśnie tak, aby wszystkie Twoje problemy zniknęły? Czytaj dalej. Mam nadzieję, że znajdziesz tu rozwiązanie dla siebie. 

Samobójstwo jest najpoważniejszym powikłaniem depresji. I najczęściej to właśnie przez depresję ludzie próbują odebrać sobie życie, bo aż 65% przypadków samobójstw wiąże się z jakąś chorobą psychiczną, głównie z depresją. Podkreślić należy, że w Polsce, aż 1,5 miliona ludzi choruje na tę chorobę. Dlaczego tak to podkreślam? Bo sama otarłam się o depresję i gdybym w odpowiednim czasie nie trafiła na dobrego lekarza, to prawdopodobnie skończyłoby się to na głębokiej depresji, a skutecznie udało mi się wyjść tylko z depresyjnych stanów. Nikt nie wiedział co się ze mną dzieje. Ja sama nie wiedziałam, choć czułam, że nie jest dobrze, gdy nie jestem w stanie wstać w łóżka. Nie jeden dzień, nie dwa dni. Trzeci tydzień z rzędu. A może trzeci miesiąc. I to był impuls, przypadkowa rozmowa, w której powiedziałam koleżance Oli (Moja Trawa), że chyba coś jest ze mną nie tak. Ona wtedy dała mi numer do swojej psychiatry i kazała zadzwonić od razu, teraz, już. Już pierwsza wizyta bardzo mi pomogła, choć byłam bardzo zestresowana tym czego się o sobie dowiem. Rozmawiałam, płakałam, odpowiadałam na pytania. Mogłam dosłownie wyrzygać wszystko co mnie dusiło od środka. Mój przypadek był taki, Twój może być zupełnie inny. Jeśli czujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego, to bałagam, daj sobie szansę, pójdź do lekarza.

Czy jesteś jedną z 16 osób, która chce dziś popełnić samobójstwo?

Tak, dokładnie takie są statystyki. I to one mówią, że dziś zabije się 16 osób. Jutro kolejne 16, a pojutrze następne. A ile dzieci zostanie osieroconych? Ile żon straci swoich mężów? Ile matek straci swoje dzieci?

Nie tylko depresja może doprowadzić na skraj przepaści. To również trudna życiowa sytuacja, stale piętrzące się problemy, samotność, choroby i stres. Tak silny, że jedyne wyjście, które widzisz dla siebie to odebranie sobie życia.

Daj mi jeszcze chwilę, doczytaj do końca. Pomyśl o tym co przygnębia Cię najbardziej. Jaki jest powód tego, że chcesz podjąć się tak ostatecznego kroku? Brak pracy? Długi? Samotność? Coś innego? Pomyśl o tym i odłóż to na chwilę na bok. Tylko teoretycznie wyobraź sobie co zostanie Ci, gdy na chwilę przestaniesz myśleć o problemie. Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś mógł rozwiązać męczący Cię problem? Mocno pomyśl o tym co chcesz zostawić za sobą. Pomyśl o dzieciach, o rodzicach, o tym co jeszcze mógłbyś zrobić w życiu, gdybyś tylko odnalazł w sobie siłę do walki. Gdy się zabijesz, nie zostanie Ci już nic. A Twoim dzieciom, rodzicom, mężowi, żonie codziennie Twój głos będzie odbijał się echem w głowie. Oni codziennie będą próbować przywrócić w pamięci Ciebie, ale bezskutecznie. Ty znajdziesz sposób na skuteczne samobójstwo, a oni zostaną z niczym. I uwierz mi, każdy dzień będzie dla nich karą.

Codziennie będą musieli mierzyć się z bezsilnością i ogromnym smutkiem po Twojej stracie.

Dlatego, jeśli jeszcze tu jesteś spróbuj zrobić jeszcze jeden krok. Daj sobie jeszcze jedną szansę. Weź telefon i zadzwoń. Wykręć numer przyjaciela, mamy, żony, czy dziecka. Spróbuj powiedzieć o tym co właśnie siedzi w Twojej głowie. Wiem, że będzie trudno. Wiem, że będziesz czuł niewidzialną rękę na swoim gardle, która nie będzie pozwalała Ci wykrztusić ani słowa. Musisz spróbować. Jeśli nie chcesz dzielić się myślami z nikim bliskim, to zadzwoń na któryś z telefonów zaufania. Po drugiej stronie czekają ludzie, którzy bardzo chcą Ci pomóc. Wierzę, że dasz radę i że masz w sobie tyle siły aby spróbować.

116 123– Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Nie poddawaj się, proszę.


Blogerze, zajrzyj TU