Geek Girl

GTA V: Zielony koktajl Michaela

17 January 2015

Prawie miesiąc temu kupiłam konsolę Playstation 4 i praktycznie nie mogę się od niej odkleić. Z Tymkiem gramy na zmianę w Lego Batman 3 i Minecrafta, a ja wieczorami zwiedzam ulice Los Santos w GTA V. I w tej grze szukałam kulinarnych elementów. Michael i Trevor non stop popijają whisky, ale zdarza się też, że Michael będąc w swojej kuchni ma możliwość wypicia zielonego koktajlu. Ten właśnie koktajl przygotowałam.

GTA V jest absolutnie fantastyczne. Oczywiście jest dużo przekleństw, morderstw, obleśnych żartów, ale to właśnie jest w tym najzabawniejsze. Ośmieszanie rzeczywistości i robienie rzeczy, których na co dzień się nie robi. Mam tu na myśli nie tylko kradzieże samochodów, ale również walka z UFO, zbieranie części statku kosmicznego, czy inne poboczne misje, które wykonuje się w trakcie gry.

102606194

Fajne są też “easter eggi”, wiele z nich nawiązuje do filmów i seriali – np. “Thelma i Luise”, “Coś”, “Drive”, “Lśnienie”, a nawet “Z Archiwum X” (co akurat nie jest ani trochę zadziwiające przez ilość nawiązań do UFO  w grze).

249613174

Nawiązanie do “The X files”: The truth is out there – Acept the truth

249615436

Nawiązanie do “Lśnienia” – stylówka Jacka Torrance’a

Moim ulubionym bohaterem tej części GTA jest oczywiście chamski Trevor z ciętymi żartami 😉 Ale o Trevorze innym razem, a dziś przepis na zielony koktajl Michaela.


IMG_5583

Składniki:

– 2 garście jarmużu

– 2 łyżki soku z cytryny

– 1 banan

– mleko

Przygotowanie:

1. Banana pokrój w plasterki, zmiksuj blenderem razem z jarmużem i sokiem z cytryny.

2. Dodaj odpowiednią dla siebie ilość mleka – jeśli chcesz gęstszy koktajl to mnie, a jeśli rzadszy to więcej.

3. Pij od razu po przygotowaniu.

Untitled design (42)

2

 

You Might Also Like