Wydarzenia kulinarne

Świąteczne warsztaty!

1 December 2014

Początek października – dzień był słoneczny i ciepły, w żaden sposób nie kojarzył się ze świąteczną atmosferą, czy zbliżającą się (bardzo małymi krokami) zimą. Gdy razem z Martyną, moją towarzyszką warsztatów dotarłyśmy do studia CookUp poczułam się trochę śmiesznie stojąc przed choinką ubrana w bluzkę z krótkim rękawem, spodenki do kolan i cienkie trampki. Warsztaty, w których miałyśmy wziąć udział zostały zorganizowane przez Kasię i Dr. Oetker, a tematem przewodnim były świąteczne wypieki i ich ozdabianie, czyli tak całkiem przypadkiem akurat to z czym niespecjalnie sobie radzę.

Kokardki z masy cukrowej, choinka z kremu, bezowe bałwanki, czy cudownie udekorowane pierniki – zawsze miałam z tym problem, ale Paulina i Dominika z So Sweet Project (prowadzące warsztaty) cierpliwie tłumaczyły i wyjaśniały co i jak, oraz motywowały do tego, aby się nie poddawać, bo praktyka czyni mistrza. Jest więc szansa, że jak narobię z tysiąc tych kokardek z masy cukrowej, to w końcu za tysiąc pierwszym razem uda mi się zrobić tak idealną jak pokazywały dziewczyny 🙂

fot. Michał Niwicz

fot. Michał Niwicz

Na warsztatach oprócz praktycznych ćwiczeń, poznałyśmy też sporo teorii o produktach, na których pracowałyśmy. Jeszcze kilka lat temu miałabym problem ze znalezieniem np. cukrowych śnieżynek, czy złotych perełek, ale teraz asortyment Dr. Oetker jest bardzo szeroki, a wszystko co potrzebne do ozdabiania świątecznych (i nie tylko) wypieków można znaleźć w prawie każdym większym markecie. Podstawą naszych wypieków były mieszanki do ciast i babeczek Dr. Oetker oraz kostka do pieczenia Kasia.

IMG_8156

fot. Michał Niwicz

IMG_8643

fot. Michał Niwicz

IMG_8451

fot. Michał Niwicz

IMG_8430

fot. Michał Niwicz

fot. Michał Niwicz

fot. Michał Niwicz

Jeśli szukacie inspiracji do świątecznych wypieków to polecam zajrzeć na stronę MojeCiasto.pl, znajdziecie tam przepisy na takie ciasta jak m.in. Orzechowy Joker, serowy łaciatek, czy świąteczny biały torcik.

A na zakończenie tej relacji zapraszam Was na kanał Moje Ciasto do obejrzenia filmu z warsztatów 🙂

 

You Might Also Like