Sprzęt

Test wielofunkcyjnego robota planetarnego Philips HR7954

28 November 2014

Dwa tygodnie temu pisałam o nowym mieszkańcu mojej kuchni – Wielofunkcyjnym robocie planetarnym Philips. Przez ostatnie dwa tygodnie starałam się możliwie jak najintensywniej wykorzystać wszystkie jego możliwości, aby móc napisać tę recenzję.

IMG_4030f
Czym różni się robot planetarny od zwykłego miksera?

Pierwsza różnica to wielkość – roboty planetarne są zazwyczaj masywne, wykonane z solidnych materiałów. Nazwa “planetarny” określa ruch mieszadeł. Poruszają się one wokół własnej osi, ale również wokół obwodu misy co pozwala na bardziej precyzyjne mieszanie. W przypadku zwykłego miksera dość irytujące było ręczne zbieranie składników ze ścianek. W przypadku robota Philips nie ma tego problemu, gdyż dzięki ruchom mieszadeł i idealnie wyprofilowanej misie podczas mieszania wszystkie składniki zostają ze sobą połączone i nic nie zostaje w zakamarkach misy.

Co potrafi wielofunkcyjny robot planetarny?

Robot planetarny jest tak zwanym robotem wieloczynnościowym. W zestawie robota Philips znajduje się metalowa misa, w której dzięki solidnym i metalowym końcówkom możemy miksować składniki, ubijać np. śmietanę lub białka na pianę, a nawet wyrabiać spore ilości ciasta drożdżowego. Poza tym, w tym robocie możemy również wyciskać cytrusy, kruszyć lód, przecierać zupy, oraz miksować owoce i warzywa. Podczas testowania, szczególną uwagę poświęciłam wyrabianiu ciasta drożdżowego. Dzięki mocnej i solidnie wykonanej końcówce w kształcie spiralki ciasto za każdym razem było wyrobione bardzo dokładnie.

KOLAZ KOLAZ1

Co różni robota planetarnego Philips od innych?

Robot Philips jest nieduży i zgrabny, zmieści się nawet w niewielkiej kuchni i nie zajmuje dużo miejsca. Druga różnica, to taka, że ramię robota po otwarciu odchyla się na bok a nie do góry co daje lepszy dostęp do misy podczas dosypywania/dolewania składników. Do tego ten robot ma bardzo ładny design i świetnie prezentuje się w kuchni.

IMG_4059 IMG_4382

Ceny robotów planetarnych wahają się od około 500 złotych do nawet kilku tysięcy. Robot Philips o modelu HR7954 kosztuje około 1300 zł. Moim zdaniem jest to dobra cena jak za sprzęt dobrej jakości. Na ten moment nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy tego robota. Ubolewam tylko nad tym, że nie wynaleziono jeszcze sprzętu, który sam po sobie sprząta 😉

 

Wpis jest efektem współpracy z marką Philips

 

You Might Also Like